Aktualności

Pierwsze w Polsce kursy dla dorosłych rowerzystów

sukcesUdało się! Po licznych staraniach nawiązaliśmy współpracę z łódzkich WORD, czego efektem są pierwsze w skali kraju kursy doszkalające dla dorosyłych rowerzystów

Uczestnicy rowerowego kursu na ulicach ŁodziMoże wydawać się, że jazdy rowerem nigdy się nie zapomina, ale prawda jest taka, że jazda rowerem po mieście wymaga pewnych umiejętności. To co na zachodzie Europy jest normalnością, u nas dotychczas było niemożliwe - nigdzie osoba dorosła nie mogła podszkolić się z jazdy rowerem po mieście. W sytuacji kiedy w Polsce dla osób pełnoletnich nie ma obowiązku posiadania uprawnień do jazdy rowerem, nikt też nie świadczył kursów doszkalających. Ale teraz Łódź i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego jako pierwsze w Polsce rozpoczynają kursy dla dorosłych rowerzystów.

Rozmowy pomiędzy przedstawicielami Fundacji Fenomen a łódzkiego WORD trwały od kilku miesięcy. Efektem współpracy jest oferta kursów, których uczestnik może być pewien wysokiego poziomu merytorycznego, a także zaangażowania i wiedzy praktycznej wykładowców. Kurs zakończony jest zdobyciem świadectwa ukończenia.

W tym momencie WORD rozpoczyna przyjmowanie chętnych. Oferta jest skierowana zarówno do osób indywidualnych, jak i grup zorganizowanych (zakłady pracy czy uczelnie). 

Informacje na: www.rowery.word.lodz.plOFERTA (kliknij po szczegóły)

Szkolenia są przeznaczone dla osób pełnoletnich. Składają się z dwóch części (teoretycznej oraz praktycznej) i będą odbywały się w siedzibie WORD w Łodzi (ul. Smutna 28) albo w Miasteczku Ruchu Drogowego „MOTODROM MOSIR” (ul. Małachowskiego 9, w parku Baden-Powella).


.

.

MEDIA 
Dziennik Łódzki "WORD w Łodzi rozpoczyna szkolenia dla rowerzystów" 
Gazeta Wyborcza Łódź "Nauczymy dorosłych jeździć rowerem. Pierwsi w Polsce" 
Radio Łódź "Szkolenie dla rowerzystów z zasad ruchu drogowego"
MMŁódź "Łódzki WORD rozpoczyna kursy dla rowerzystów"

Rowerowa Łódź Menu

Rowerowy budżet obywatelski

Vlog - 2 minuty o 2 kołach

Aktualności

Rowerem po Łodzi

Przepisy dla rowerzystów

Baza wiedzy

Nowe drogi

Infrastruktura

Pomysły, projekty

Interwencje

Powody korzystania

U innych

Porady prawnika

Rower publiczny

Ubezpieczenie roweru

Wspieraj nas za darmo!

Szkolenia dla rowerzystów

miasta-dla-rowerow