Aktualności

Skarga na działalność Zarządu Dróg i Transportu

17 lipca 2014 roku Fundacja Normalne Miasto Fenomen złożyła skargę do prezydent Łodzi na działania Zarządu Dróg i Transportu

Skrzyżowanie ul. Gdańskiej z al. Mickiewicza. Wszystkie znaki informują o przejeździe rowerowym, jednak sygnalizator dla rowerzystów został zakryty.Przeczytaj treść skargi

Skarga dotyczy, obowiązującej od 14 lipca 2014 roku, organizacji ruchu wzdłuż al. Mickiewicza na odcinku od ul. Gdańskiej do ul. Wólczańskiej. W skardze nie jest poruszona kwestia wcześniejszego braku informacji na temat planowanej organizacji ruchu (informacja dla kierowców i pasażerów MPK została opublikowana 9 lipca), ani nawet sprawa poinformowania przez Zarząd Dróg i Transportu w dniu 16 lipca (środa) o zamknięciu drogi dla rowerów w dniu 14 lipca (poniedziałek).

Skarga dotyczy błędnej i stwarzającej bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia rowerzystów organizacji ruchu na tym odcinku.

Oczekujemy ponownego przygotowania organizacji ruchu – zgodnej z prawem a także ze zdrowym rozsądkiem. Zamknięta bowiem droga rowerowa stanowi główny ciąg na trasie wschód-zachód, co najdobitniej pokazują wyniki przeprowadzonej w maju rywalizacji European Cycling Challenge.

http://www.youtube.com/watch?v=-6DucnRgRgM

MEDIA 
Łódzkie Wiadomości Dnia 
http://www.youtube.com/watch?v=Z7N06wswuBk 
http://www.youtube.com/watch?v=vVRqDxpYQBs
Radio Łódź "Droga zamknięta. Rowerzyści zbulwersowani"

{km}

 

Rowerowa Łódź Menu

Rowerowy budżet obywatelski

Vlog - 2 minuty o 2 kołach

Aktualności

Rowerem po Łodzi

Przepisy dla rowerzystów

Baza wiedzy

Nowe drogi

Infrastruktura

Pomysły, projekty

Interwencje

Powody korzystania

U innych

Porady prawnika

Rower publiczny

Ubezpieczenie roweru

Wspieraj nas za darmo!

Szkolenia dla rowerzystów

miasta-dla-rowerow