Aktualności

Rywalizuj europejsko! ECC2015 zaczynamy

rowerowalodzDołącz do drużyny Łodzi, kręć kilometry na rowerze i pokaż, że po Łodzi jeździ wielu rowerzystów! Rywalizacja europejska z wieloma miastami. Hajda na rowery!

Linkując tę informację staraj się zawsze dodawać ten opis: #ECC2015LDZ

Europejska Rywalizacja Rowerowa (European Cycling Challenge) – ECC2015 jest rywalizacją między zespołami miast złożonymi z rowerzystów, która się odbywa w dniach 1-31 maja 2015 r.

Rywalizacja jest otwarta dla każdego mieszkańca Łodzi oraz osób dojeżdżających do Łodzi do pracy/szkoły/na uczelnię lub w innym celu. Liczą się wszystkie podróże, w których rower może zastąpić inny środek transportu (np. samochód, motorower) w trakcie dojazdów np. do/z pracy, szkoły, kina, sklepu itd. Udział w rywalizacji jest darmowy, a dodatkowo wśród uczestników zostaną rozlosowane nagrody.

Aby wziąć udział w ECC2015, dołącz do zespołu swojego miasta na stronie, zainstaluj bezpłatną aplikację w swoim telefonie i rejestruj podróże rowerowe.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:

 • Gdzie mogę dołączyć do łódzkiej drużyny?
  Na stronie: http://cyclingchallenge.eu/pl/teams/Lodz
 • Gdzie mogę pobrać aplikację?
  Aplikacja na smartfony nazywa się Cycling365 i będzie dostępna do pobrania na urządzenia mobilne (z androidem oraz na iOs) po zarejestrowaniu się jako członek drużyny na stronie http://cyclingchallenge.eu/pl/ 
  Można zbierać dane za pomocą ENDOMONDO - oto jak później przegrać dane (instrukcja "krok po kroku")
 • Jeśli nie mam smartfona?
  Trasy przejazdów możesz wprowadzać ręcznie poprzez stronę cyclingchallenge.eu
 • Kiedy mogę dołączyć do rywalizacji?
  Jak najwcześniej! Każdy przejazd na rowerze w maju może być liczony do ogólnej liczby przejechanych kilometrów przez mieszkańców i mieszkanki Łodzi.
 • Dlaczego warto dołączyć do rywalizacji?
  Aby pokazać ilu jest w Łodzi rowerzystów a także umożliwić miastu pozyskanie informacji o trasach przejazdów rowerzystów (przydatne do planowania tras rowerowych i udogodnień takich jak pasy ruchu, śluzy rowerowe, parkingi dla rowerów).

Co mam zrobić z tą ulotką?
Umiesz składać łódki z papieru? Zrób sobie „przypominajkę” na biurko! 
http://www.youtube.com/watch?v=kPM1cVimogs

--

Jak mogę pomóc?

 1. Dołącz do łódzkiej drużyny http://cyclingchallenge.eu/pl/teams/Lodz
 2. Namów znajomych z pracy/ szkoły do wspólnego kręcenie kilometrów
 3. Promuj rywalizację w internecie za pomocą hasztaga: #ECC2015LDZ
 4. Załóż drużynę w swojej szkole/pracy i rywalizuj z kolegami
  Przyłącz się do rywalizacji wraz ze swoimi kolegami ze szkoły/pracy!

Statystyki - będą aktualizowane na stronie www na bieżąco - od razu będzie widać, na jakiej pozycji plasuje się dane miasto. Jednocześnie to co będzie dość atrakcyjne to mapa, która „na żywo” będzie pokazywać jak się rozkład ruch rowerowy w mieście - będzie ona również dostępna na stronie www.

Ciekawostka: w zeszłorocznej edycji Łódź zajęła drugie miejsce w Europie (pierwsze Warszawa). W tym roku konkurencja jest większa, bo do rywalizacji przystąpiły m.in. Wrocław i Gdańsk. 

ZASADY:

 1. European Cycling Challenge 2015 (Europejska Rowerowa Rywalizacja Miast) – ECC2015 odbędzie się w dniach 1-31 maja 2015 r.
 2. Do udziału w ECC2015 można przystąpić do 31 maja.
 3. W ramach ECC2015 należy przyłączyć się do drużyny - Miasta i przez cały maj rejestrować swoje przejazdy rowerowe przy pomocy darmowej aplikacji Cycling365 –sprawdź w punkcie 7, jakie typy rowerowych przejazdów będą kwalifikowane.
 4. Jeśli nie masz smartfona pokonane dystanse możesz wprowadzać ręcznie na stronie
 5. Jeśli przystąpisz do udziału w ECC2015 po 1 maja, możesz również wprowadzić ręcznie dystanse pokonane na rowerze do tego czasu.
 6. Biorąc udział w ECC2015 możesz jeździć na dowolnym typie roweru – w tym również rowerze elektrycznym, składaku czy cargo.
 7. Wszystkie przejazdy będą zaliczane pod warunkiem, że rower będzie wykorzystywany jako środek transportu, np. przejazdy do pracy, do szkoły, na zakupy, na spotkania ze znajomymi czy do kina.
 8. Przejazdy będące treningami sportowymi nie będą zaliczane.
 9. Przejazdy, ze średnią prędkością większą niż 25 km/h i jednocześnie maksymalną prędkością większą niż 40 km/h, lub dłuższe niż 30 km nie będą zliczane w “Tabeli Wyników”, ponieważ będą traktowane jako treningi sportowe bądź przejazdy wykonywane innymi niż rower środkami transportu.
 10. Do Drużyny danego miasta można się przyłączyć nawet wtedy, kiedy się jedynie część podróży odbywa się w jego granicach.
 11. W „Głównej Tabeli Wyników” będą wskazane kilometry przejechane jedynie w granicach miasta, natomiast w “Statystykach” wszystkie kilometry pokonane na rowerze.
 12. Można przyłączyć się jedynie do drużyny z jednego miasta.
 13. Można również utworzyć osobną grupę w ramach drużyny (dla firmy, szkoły czy grupy znajomych).

Formalnym organizatorem w Łodzi jest Zarząd Dróg i Transportu. Rowerowa Łódź jest tylko partnerem tej rywalizacji.

Rowerowa Łódź Menu

Rowerowy budżet obywatelski

Vlog - 2 minuty o 2 kołach

Aktualności

Rowerem po Łodzi

Przepisy dla rowerzystów

Baza wiedzy

Nowe drogi

Infrastruktura

Pomysły, projekty

Interwencje

Powody korzystania

U innych

Porady prawnika

Rower publiczny

Ubezpieczenie roweru

Wspieraj nas za darmo!

Szkolenia dla rowerzystów

miasta-dla-rowerow