Aktualności

ECC2015 na półmetku

rowerowalodzEuropejska Rywalizacja Rowerowa 2015 już na półmetku. Łodzianie wyjeździli już prawie 33 tys km. Którędy jeździmy? 

Europejska Rywalizacja Rowerowa (European Cycling Challenge) – ECC2015 jest rywalizacją między zespołami miast złożonymi z rowerzystów, która się odbywa w dniach 1-31 maja 2015 r. Można dołączyć w każdym momencie! 

Którędy jeżdżą łodzianie? 
Mapa ciepła wyjeżdżona przez łodzian

Zdecydowanie największy ruch generuje infrastruktura rowerowa: największe potoki zaobserwować można na trasie W-Z (pomimo trwającym prac ziemnych i miejscowych utrudnień), a także na drodze dla rowerów wzdłuż al. Włókniarzy. Ogromny ruch widoczny jest na ul. Piotrkowskiej i łączniku z Manufakturą, o który zabiegaliśmy od lat. Wielu rowerzystów jeździ także po nowych drogach dla rowerów wybudowanych w 2014 roku - al. Politechniki, czy ul. Drewnowską (dojazd do parku na Zdrowiu) czy też wzdłuż al. Rydza-Śmigłego.

Ale spory ruch widoczny jest także tam, gdzie od dawna domagamy się zbudowania dróg dla rowerów - przy Kopcińskiego. Albo skrzyżowanie al. Unii z ul. Konstantynowską, na którym nadal nie ma przejazdów dla rowerów. Zaś niemal niewidoczny jest ruch na ul. Św. Teresy, na której w tym roku ZDiT buduje oderwaną od systemu drogę dla rowerów... 

Nadal można się dołączyć! 
Przyłączcie się do łódzkiej drużyny i pokażmy wspólnie urzędnikom, gdzie jeździmy i gdzie trzeba szybko zbudować infrastrukturę rowerową

Mapa ciepła która jest ilustracją do tego artykułu, można obserwować pod adresem www.cyclingchallenge.eu, gdzie na bieżąco dodawane są wszystkie zliczone kilometry. 

Koordynatorem akcji w Łodzi jest Zarząd Dróg i Transportu, zaś Rowerowa Łódź jest partnerem tego przedsięwzięcia.

{hb}

Rowerowa Łódź Menu

Rowerowy budżet obywatelski

Vlog - 2 minuty o 2 kołach

Aktualności

Rowerem po Łodzi

Przepisy dla rowerzystów

Baza wiedzy

Nowe drogi

Infrastruktura

Pomysły, projekty

Interwencje

Powody korzystania

U innych

Porady prawnika

Rower publiczny

Ubezpieczenie roweru

Wspieraj nas za darmo!

Szkolenia dla rowerzystów

miasta-dla-rowerow