Aktualności

Polityka rowerowa w Łodzi - warsztat, debata, warsztat

Zapraszamy na cykl wydarzeń poświęconych ruchowi rowerowemu w Łodzi: spotkanie, warsztat (z urzędnikami), debatę i warsztat dla osób zainteresowanych kwestiami polityki rowerowej.

2 lipca 2015 (czwartek), w godzinach popołudniowych odbędzie się spotkanie w ramach projektu Bezpieczne Miasto - Inna Droga poświęcone ruchowi rowerowemu. Szczegóły na stronie www.innadroga.dlalodzi.info 


informacja o spotkaniu w Łodzi w ramach projektu "Rowerowa sieć partycypacji społecznej w polityce transportowej" w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

3 lipca 2015 (piątek) organizujemy warsztat z urzędnikami i debatę poświęconą łódzkiej polityce rowerowej. Zależy nam na wspólnym stanowisku decydentów, ekspertów i osób używających rowerów na co dzień i od święta. Punktem wyjścia do dyskusji będzie prezentacja społecznego raportu polityki rowerowej w Łodzi zawierającego informacje na temat realizacji dotychczasowej polityki, działań inwestycyjnych, działań promujących rower a także ocenę systemu komunikacji rowerowej przygotowaną przez 24 aktywnych miejskich rowerzystów.

Od godziny 10.00 do 16.00 zostaną zaprezentowane doświadczenia Wrocławia i Lublina w zakresie realizacji polityki rowerowej (Daniel Chojnacki – kierownik Sekcji ds. rozwoju ruchu rowerowego w Wydziale Inżynierii Miejskiej Urzędu Miejskiego we Wrocławiu oraz Aleksander Wiącek – asystent prezydenta Lublina odpowiedzialny za politykę rowerową w mieście).

Obiekt dostosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Istnieje możliwość zapewnienia tłumacza języka migowego (ew. zapotrzebowanie prosimy zgłosić pod adresem kontakt(a)fundacjafenomen.pl do dnia 1 lipca 2015).


4 lipca 2015 (sobota) zapraszamy aktywnych rowerzystów i rowerzystki do wspólnej wymiany doświadczeń i ewaluacji dotychczasowych działań podejmowanych przez poszczególne osoby i organizacje. Na spotkanie obowiązują zapisy: goo.gl/ZSmQnP (do 1 lipca do godziny 12.00).

Spotkania w dniu 3 i 4 lipca są realizowane jako element projektu "Rowerowa sieć partycypacji społecznej w polityce transportowej" w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

 

Rowerowa Łódź Menu

Rowerowy budżet obywatelski

Vlog - 2 minuty o 2 kołach

Aktualności

Rowerem po Łodzi

Przepisy dla rowerzystów

Baza wiedzy

Nowe drogi

Infrastruktura

Pomysły, projekty

Interwencje

Powody korzystania

U innych

Porady prawnika

Rower publiczny

Ubezpieczenie roweru

Wspieraj nas za darmo!

Szkolenia dla rowerzystów

miasta-dla-rowerow