Stawy Jana

Stawy Jana

Budżet Obywatelski w 2013 roku na Górnej wygrał projekt „Rozkwit parku Stawy Jana” głosowało na niego 3375 osób. Dodatkowo w następnej grupie zadań znalazło się zadanie „Odmulenie zbiornika wodnego Stawy Jana i uporządkowanie terenu wokół niego” (2545 osób). W obu tych zadaniach pojawiły się elementy związane z infrastrukturą rowerową.

Pierwszy przetarg został ogłoszony 21.07.2014, został tam pokazany plan zagospodarowania terenu Stawów Jana po północnej części zbiornika wodnego z zaznaczonymi ciągami pieszo-jezdnymi, jednak wynikało z niego, że budowa ciągów zostanie zrealizowana w oddzielnym zamówieniu.

Projekt zakładający zagospodarowane północnej części Stawów Jana

Kolejnym przetargiem ogłoszonym 12.08.2014 przez MOSIR było „Wykonanie ciągów pieszojezdnych w ramach zadania Odmulenie zbiornika wodnego Stawy Jana i uporządkowanie terenu wokół niego”. Projekt ten zakresem obejmuje południową część zbiornika. 
Zgodnie z opisem zakłada on usprawnienie komunikacji pieszo-rowerowej, ciągów jak i wykorzystanie dróg rowerowych przez osoby poruszające się na rolkach, deskorolkach korzystających ze skateparku znajdującego się na ternie Stawów Jana. Projekt zakłada również poprawę bezpieczeństwa przez odseparowanie od siebie w/w ciągów komunikacyjnych. Ścieżki piesze zaprojektowano o szerokości 3 m, natomiast drogi dla rowerów o szerokości 2 metrów, będą one wykonane z asfaltu. Ciąg pieszy zostaje odseparowany od rowerowej.

Projekt zakładający zagospodarowane południowej części Stawów Jana

Wykaz i porównanie złożonych ofert

Numer 
oferty

Nazwa (firma) i adres wykonawcy Cena w zł

Streszczenie spełnienia warunków udziału w postępowaniu i oceny ofert

Punktacja
1

Gremar PHU Zygmunt Kijek ul. Mochnackiego 9/13 lok. 59, 93-160 Łódź e-mail: z.kijek@aol.pl

1.055.530,65

Wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu, oferta nie podlega odrzuceniu

65,90
2

Cehini Marcin Gil ul. Chopina 1, 95-100 Zgierz e-mail: cehini.biuro@interia.pl

695.554,14

Wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu, oferta nie podlega odrzuceniu

100

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Trzeci przetarg ogłoszony 26.09.2014 ogłoszony 26.09.2014 przez MOSIR to „Wykonanie chodników i oświetlenia w ramach zadania pod nazwą "Rozkwit parku Stawy Jana” czyli zadanie uzupełniające do pierwszego przetargu, niestety zgodnie z opisem ciągi pieszo-jezdne z pierwotnego zadania zamieniły się w ścieżki piesze z kostki brukowej. Szkoda, bo dojazd do skateparku czy placu zabaw po kostce betonowej nie będzie należał do komfortowych.

„Wykonanie chodników i oświetlenia w ramach zadania pn. Rozkwit parku Stawy Jana” czyli zadanie uzupełniające do pierwszego przetargu,

Zamówienie to zostanie zrealizowane do 28 listopada 2014 r. 

{ks}

Rowerowa Łódź Menu

Rowerowy budżet obywatelski

Vlog - 2 minuty o 2 kołach

Aktualności

Rowerem po Łodzi

Przepisy dla rowerzystów

Baza wiedzy

Nowe drogi

Infrastruktura

Pomysły, projekty

Interwencje

Powody korzystania

U innych

Porady prawnika

Rower publiczny

Ubezpieczenie roweru

Wspieraj nas za darmo!

Szkolenia dla rowerzystów

miasta-dla-rowerow