Piotrkowska/W-Z

Skrzyżowanie Piotrkowska W-Z

altW związku z rozpoczęciem prac na trasie W-Z zamknięte dla rowerzystów zostało skrzyżowanie ul. Piotrkowskiej z al. Mickiewicza i al. Piłsudskiego. Po remoncie wiele się zmieni

Aktualnie skrzyżowanie jest w relacji południkowej zamknięte dla ruchu kołowego w tym rowerów. Przez równy rok mogliśmy się cieszyć pasem rowerowym umożliwiającym przejazd ul. Piotrkowską z południa na północ. Ten pas zniknie bezpowrotnie z tego miejsca, a zastąpić ma go przejazd rowerowy. Dla rowerzystów jadących z przeciwnego kierunku także zostanie stworzony przejazd rowerowy. 

Jak na razie, modernizacja trasy W-Z jest także wielkim utrudnieniem dla rowerzystów. Poza wspomnianym problemem na samej Piotrkowskiej, trudno jest także jechać drogą rowerową od Piotrkowskiej na wschód (w kierunku Widzewa). Tutaj ulokowano bazę sprzętu wykonawcy kontraktu. Jak do tej pory panuje dość spory chaos w oznakowaniu pionowym jak i poziomym. Chcąc być zgodnie z litera prawa rowerzyści powinni albo nauczyć się latać, albo zsiadać z roweru i przechodzić całe skrzyżowanie.

Znak dezinformujący - jakoby kończył się ciąg pieszo rowerowy (kończy się droga dla rowerów a CPR dopiero zaczyna).

W przeciwną stronę jest jeszcze zabawniej, bo znak postawiony na drodze rowerowej informuje że... to jest ciąg pieszo-rowerowy (na którym trzeba ustąpić miejsca pieszym).

Wyznakowano objazd skrzyżowania 

Przejazd przez Piotrkowską jest zupełnie nie oznakowany. Jest też bardzo wąsko i przez to niebezpiecznie gdyż ruch skierowano w miejsce gdzie jest dość duże zagęszczenie słupów i słupków. 

Dalej jest jeszcze mniej ciekawie - wspólny ciąg pieszo-rowerowy szerokości ok 4 metrów. Płot skutecznie ogranicza widoczność.

Znak dezinformujący - jakoby kończył się ciąg pieszo rowerowy (kończy się droga dla rowerów a CPR dopiero zaczyna).

Mamy nadzieję, że oznakowanie w najbliższym czasie ulegnie naprawieniu i nie będzie wprowadzało w błąd. Miło nam, że firma Szmigiel (wykonawca oznakowania) wyraża chęć konsultowania z nami poprawności oznakowania. 

Po przebudowie - za dwa lata
Przez skrzyżowanie pojedziemy rowerami zupełnie inaczej. Ma się kompletnie zmienić krajobraz tego skrzyżowania. Pierwsza najważniejsza zmiana to taka, że na południowym odcinku ul. Piotrkowskiej pojawi się torowisko tramwajowe. To tamtędy będą wówczas jeździć tramwaje na trasie ŁTR - z Chocianowic do Helenówka. Niestety, wymusza to wybudowanie przejazdu rowerowego, na którym zainstalowanych będzie kilkanaście sygnalizatorów świetlnych (licząc tylko te dla rowerzystów). Zlikwidowane zostaną przejścia podziemne, dzięki czemu w ich obecnych miejscu pojawią się wjazdy na drogi rowerowe. 

{hb}

Rowerowa Łódź Menu

Rowerowy budżet obywatelski

Vlog - 2 minuty o 2 kołach

Aktualności

Rowerem po Łodzi

Przepisy dla rowerzystów

Baza wiedzy

Nowe drogi

Infrastruktura

Pomysły, projekty

Interwencje

Powody korzystania

U innych

Porady prawnika

Rower publiczny

Ubezpieczenie roweru

Wspieraj nas za darmo!

Szkolenia dla rowerzystów

miasta-dla-rowerow