Wycieczki z przewodnikiem

Wycieczki rowerowe po Łodzi

Jako organizacja promująca jazdę rowerem po mieście, doszliśmy do wniosku, że trzeba zaproponować mieszkańcom jeden z najlepszych środków do zwiedzania miasta. A że nasze miasto jest piękne i można go zwiedzać bez końca, wymyśliliśmy wycieczki.

Wycieczki gromadzą za każdym razem rzeszę łodzian Zwiedzanie miasta na rowerach organizowane przez Fundację Fenomen podczas obchodów Święta Cyklicznego (co roku od 2010) cieszy się bardzo dużym, zainteresowaniem. Początkowo grupy planowane na ok. 40 os. były powiększone do ok. 60 os. z uwagi na bardzo dużą liczbę chętnych. W kolejnych latach liczba zainteresowanych tylko rosła.

Wykorzystanie roweru pozwala na planowanie tras do zwiedzania z większą elastycznością, na większym obszarze miasta i promuje ekologiczny transport. Ponadto realizacja wycieczek w okresie jesiennym pozwala uczestniczyć w nich turystom odwiedzającym nasze miasto w weekendy.

Jesteśmy organizatorem wycieczek z rowerowym przewodnikiem po Łodzi. Za każdym razem oferujemy serie bezpłatnych przejazdów, przewodnika który opowiada o zwiedzanych zakątkach miasta, szykujemy upominki i nagrody dla aktywnych uczestników, a na koniec każdej serii publikujemy w wersji drukowanej przewodnik. W każdym z nich znajdują się przebyte trasy, wraz z opisem i fotografiami mijanych miejsc. 

W każdej wycieczce uczestniczyło po kilkuset mieszkańców. Łącznie doliczyliśmy się ponad 2200 uczestników. 

W 2012 zorganizowaliśmy wycieczki w następujących tematach

W 2013 wycieczki wiodły wedle takich tematów przewodnich 

W 2014 poprowadziliśmy trasę następującymi szlakami 

W 2015 zorganizowaliśmy takie wycieczki

W 2016 zorganizowaliśmy takie wycieczki 

Rowerowa Łódź Menu

Rowerowy budżet obywatelski

Vlog - 2 minuty o 2 kołach

Aktualności

Rowerem po Łodzi

Przepisy dla rowerzystów

Baza wiedzy

Nowe drogi

Infrastruktura

Pomysły, projekty

Interwencje

Powody korzystania

U innych

Porady prawnika

Rower publiczny

Ubezpieczenie roweru

Wspieraj nas za darmo!

Szkolenia dla rowerzystów

miasta-dla-rowerow