Wycieczki w 2012

Rowerowe wycieczki po Łodzi

altSerdecznie zapraszamy na serię czterech rowerowych wycieczek po Łodzi. Cztery różne trasy po których oprowadzać będzie profesjonalny przewodnik. Uczestnictwo oczywiście jest bezpłatne

Dzięki wsparciu Urzędu Miasta Łodzi będzie możliwe przeprowadzenie czterech różnych wycieczek rowerowych. Każda z nich będzie z naszym specjalnym nagłośnieniem, obstawą medyczną i gadżetami dla uczestników. Uczestnictwo oczywiście jest bezpłatne. 

REGULAMIN UCZESTNICTWA (kliknij)

09.09.2012 – Łódzcy Fabrykanci
W czasie wycieczki szlakami łódzkich fabrykantów poznamy historię rodziny Scheiblerów, czyli najpotężniejszego fabrykanta Łodzi. Zobaczymy gdzie mieszkał, jak tworzył swoją potęgę, gdzie się bawił i odpoczywał. Poznamy także historię fabryk, w których dzisiaj mieści się Politechnika Łódzka, zobaczymy jedyną otynkowaną fabrykę w Łodzi. I dowiemy się co w XIX wieku działo się w dzisiejszych pokojach urzędu Miasta Łodzi.
START: 09.09.2012, godz. 11.00, pasaż Schillera (ul. Piotrkowska 112) 
http://www.youtube.com/watch?v=QevJiK3HBdQ

07.10.2012 – Parki Łodzi
Wycieczka z całą pewnością obali mit o szarej Łodzi. W kilka godzin poznamy siedem parków, zobaczymy gdzie odpoczywali łodzianie po ciężkim tygodniu pracy w fabryce i gdzie odpoczywają teraz. Łódzkie ogrody kryją wiele tajemnic. Poznamy historię o ataku dzikich królików, przepiękną miłosną opowieść zakończoną wielką tragedią, zobaczymy pozostałości puszczy łódzkiej, koryto rzeki Łódzki i wiele innych atrakcji.
START: 07.10.2012, godz. 11.00, pasaż Schillera (ul. Piotrkowska 112) 
http://www.youtube.com/watch?v=lQnuKF2eCcI

21.10.2012 – Łódź kreatywna
Wycieczka szlakiem Łodzi kreatywnej pokaże nam jak wiele działo i dzieje się w Łodzi. Zobaczymy miejsca związane z kulturą, sztuką i biznesem. Odwiedzimy Muzeum Książki Artystycznej, Festiwal Designu, Festiwal Światła, Off Piotrkowską. Zobaczymy jak powstaje Nowe Centrum Łodzi. Odwiedzimy pomniki na szlaku bajek i kreatywnych łodzian.
START: 21.10.2012, godz. 11.00, pasaż Schillera (ul. Piotrkowska 112) 
http://www.youtube.com/watch?v=kkSMp6DuQTw

11.11.2012 – Łódź walcząca o niepodległość
Rocznica odzyskania niepodległości to doskonała okazja, żeby poznać patriotyczne oblicze Łodzi. Zobaczymy miejsca związane z Marszałkiem Józefem Piłsudskim, odwiedzimy Grób Nieznanego Żołnierza i Muzeum Tradycji Niepodległościowej. 
START: 11.11.2012, godz. 11.00, pasaż Schillera (ul. Piotrkowska 112) 
http://www.youtube.com/watch?v=TeEZDG3XXvU

 

Rowerowa Łódź Menu

Rowerowy budżet obywatelski

Vlog - 2 minuty o 2 kołach

Aktualności

Rowerem po Łodzi

Przepisy dla rowerzystów

Baza wiedzy

Nowe drogi

Infrastruktura

Pomysły, projekty

Interwencje

Powody korzystania

U innych

Porady prawnika

Rower publiczny

Ubezpieczenie roweru

Wspieraj nas za darmo!

Szkolenia dla rowerzystów

miasta-dla-rowerow