Znakowanie rowerów

Znakowanie rowerów przez Straż Miejską w 2013 roku

altStraż Miejska wprowadza nowe godziny dyżurów, w których każdy łodzianin może bezpłatnie oznakować swój rower. Jest to działanie prewencyjne mające zapobiegać kradzieżom 

Od kilku lat w łódzkiej Straży Miejskiej znakowane są rowery. Po uwagach ze strony środowiska rowerowego, zmieniono godziny dyżurów, na których można dokonać oznakowania swojego roweru. Postanowiliśmy wyjść na przeciw oczekiwaniom takich rowerzystów, którzy pracują w różnych godzinach - wyjaśnia Dariusz Grzybowski komendant Straży Miejskiej w Łodzi. 

http://www.youtube.com/watch?v=f08z7pcXCQ0

Najlepiej mieć dowód zakupu. Ale jeśli z różnych przyczyn nie posiadacie rachunku, a chcecie oznakować swój rower należy: spisać oświadczenie* własności roweru. W takim oświadczeniu muszą znajdować się pełne dane posiadacza roweru: PESEL, adres zameldowania, numer dowodu tożsamości (którym się legitymujecie), imię i nazwisko, oraz cechy szczególne roweru - najlepiej numer ramy, model i marka. Z takim oświadczeniem należy udać się do jednego z posterunków (rzecz jasna, druki oświadczenia są także dostępne na miejscu znakowania).

*Gotowe do druku oświadczenieoświadczenie w formacie PDF, oświadczenie w formacie pliku DOC.

Usługa ta jest bezpłatna. W dni powszednie rowery znakowane są w siedzibach Oddziałów Dzielnicowych w terminach:

  • Śródmieście (ul. Piotrkowska 112) - od poniedziałku do piątku w godzinach: 15.30-16.30 
  • Bałuty (ul. Mokra 10) - wtorki w godzinach: 10.00-14.00 i czwartki w godzinach 14:00-17:00
  • Widzew (al. Piłsudskiego 100) - wtorki w godzinach 10.00-18.00 
  • Górna (al. Politechniki 32) - od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00 
  • Polesie (ul. Krzemieniecka 2b) - środy w godzinach 12.00-15.00 

Znakowanie rowerów, odbywa się za pomocą urządzenia grawerskiego "GRAWER", na prośbę właściciela roweru, który powinien posiadać przy sobie dowód osobisty (potrzebny numer PESEL) oraz dowód potwierdzający, że rower jest jego własnością (np. rachunek), lub posiada wspomniane oświadczenie własności roweru. Rower znakowany jest na dole ramy - na spodzie suportu, obok miejsca gdzie zwykle jest znak seryjny roweru. Każdy otrzymuje legitymację potwierdzającą oznakowanie roweru, oraz zachęcamy do naklejenia małej informacji o dokonaniu oznakowania. Cała procedura zajmuje dosłownie kilka chwil. W przypadku kradzieży policja od razu zgłasza się do nas aby ustalić właściciela roweru.

{hb}
{foto:Dudkiewicz}

Rowerowa Łódź Menu

Rowerowy budżet obywatelski

Vlog - 2 minuty o 2 kołach

Aktualności

Rowerem po Łodzi

Przepisy dla rowerzystów

Baza wiedzy

Nowe drogi

Infrastruktura

Pomysły, projekty

Interwencje

Powody korzystania

U innych

Porady prawnika

Rower publiczny

Ubezpieczenie roweru

Wspieraj nas za darmo!

Szkolenia dla rowerzystów

miasta-dla-rowerow